Svetový deň cestovného ruchu

Už túto sobotu, 27. septembra 2014, bude celý svet oslavovať Deň cestovného ruchu a Slovensko bude pri tom. Ak zatiaľ nemáte na víkend nič v pláne, dávame do pozornosti rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, ktoré by vám mohli spríjemniť nadchádzajúce dni. Vychutnajte si babie leto a zatúlajte sa na miesta vášmu srdcu najmilšie. 

svetovy den

 


V piatok 26. septembra sa v Starej Ľubovni popri tradičnom Ľubovnianskom jarmoku môžete tešiť na súťaž vo varení piva a vystúpenia folklórnych súborov, Martina Babjaka a formácie Slovak Tango.

Viac info: http://www.staralubovna.sk

stara lubovna


V Prievidzi sa od 25. do 27. septembra bude konať v znamení hviezd, prírody a návratov k tradíciám filmový festival Ešte dúšok leta. 

Viac info: http://www.rkcpd.sk

prievidza


V sobotu 27. septembra v Nitre na vás počas podujatia “Turizmus a rozvoj komunít” čaká súťaž o naj suvenír z Mexika, bezplatná prehliadka mesta a cestovateľské prednášky.

Viac info: http://www.visitnitra.sk

nitra


V Kúpeľoch Štós sa bude súťažiť o najlepší recept a jedlo navarené vo varnom kotlíku. Všakovaké chutné a voňavé recepty prídu navariť rôzne známe osobnosti Slovenska.

Viac info: http://www.kupele-stos.sk

kupele stos


Na hrade Strečno bude nielen zľavnené vstupné, ale aj ochutnávka stredovekej kuchyne, hudobné mini koncerty v kaplnke, delostrelci, drevený kolotoč, či rady bylinkárky.

strecno


Ak máte radi dobré víno, nenechajte si ujsť vinobranecké slávnosti v obci Čerhov a Deň otvorených tokajských pivníc. 

Viac info: http://www.tokajregion.sk

tokajske pivnice


Banskej Bystrici bude bezplatná prehliadka mesta pre imobilných návštevníkov, pre deti z komunitných centier a pre všetkých, ktorí radi súťažia o vecné ceny. V historickej budove Radnice si môžete pozrieť výstavu členov z rôznych komunitných centier. V Divadle z Pasáže bude premiéra rozprávky, vernisáž výstavy a koncert. Na Robotníckej ulici sa bude slávnostne otvárať komunitné centrum. A nezabudnite na výhľady na mesto z Hodinovej veže.

Viac info: http://www.bdnr.sk

bystrica


Napíšte komentár