Bangkok z výšky – Dotknite sa hviezd

Doprajte si nezabudnuteľný výhľad na večerný Bangkok z vesmírnej lode.  Nech to znie akokoľvek bláznivo, všetko je možné.  Vertigo and Moon bar na 61. poschodí hotela Banyan Tree je najlepším miestom, kde ukončiť dlhý deň strávený v rušných uliciach hlavného mesta Thajska.  Neobvykle úzky a podlhovastý tvar vrchnej časti budovy ukrývajúci bar a reštauráciu poskytuje dojem, že sa nachádzate na palube kozmického korábu.

blog_fotoSpojenie kulinárskeho zážitku a romantických predstáv v reštaurácii Vertigo

Hotel nájdete na známej ulici Sathorn Road, veľkej rušnej triede posiatej mrakodrapmi zo skla a kovu. Banyan Tree je meno, ktoré sa často spája s luxusom, no hneď ako vstúpite do lobby, pocítite jeho uvoľnenú atmosféru. Výťahom sa vyveziete na 59. poschodie s populárnou reštauráciou Bai Yun Chinese, po schodoch zdoláte ďalšie dve podlažia a celý Bangkok máte ako na dlani. Nič vám nebráni vo výhľade:ocitli ste sa na vrchole jednej z najvyšších budov v meste. Vychutnajte si to!


blog_foto1V Moon bare by sa vám páčilo, majú tam samé dobroty ;)

Pomerne úzky vzhľad budovy vo vás môže na prvý pohľad vyvolať mylný dojem, že ide o menšiu stavbu, no nezabudnite,  pod vami sa nachádza vyše 320 izieb. Ak sa po terase prejdete, zistíte, že je pomyselne rozdelená na Moon bar s obrovskou ponukou miešaných nápojov  a Vertigo reštauráciu s bohatým výberom jedál. Ochutnať môžete vynikajúce steaky, jahňacinu alebo fantastické dary mora pripravené na desiatky spôsobov. Ak chcete sledovať západ slnka, dajte si záležať na tom, aby ste prišli v predstihu. Môže sa stať, že tie najlepšie miesta na jeho sledovanie a fotografovanie budú obsadené rýchlejšími zvedavcami. Panoramatický pohľad na večerné mesto, svetlo mesiaca dopadajúce na rieku vlniacu sa ako stuha medzi mrakodrapmi, či večera pri sviečkach vo dvojici sú veľkým lákadlom pre turistov. Stráviť romantický večer na streche Banyan Tree, je ako stolovať na streche sveta.


blog_foto3Malá ukážka panorámy mesta s Lumpini parkom a do neba týčiacimi sa mrakodrapmi

Oplatí sa vedieť:

  • Otváracie hodiny: Moon Bar 17:00 – 1:00, Vertigo reštaurácia 18:00 – 23:00
  • Dress code: Smart casual  (takže žiadne krátke nohavice, rifle, šľapky a obdobné trendy „vilomeniny“ :)
  • Vstupné je voľné
  • Cena miešaných drinkov v Moon bare sa pohybuje okolo 10 – 15 Euro
  • „Bangkoksý sunset“ si nemôžete nechať ujsť, slnko zapadá cca o 18:30
  • Viac info nájdete na: http://www.banyantree.com/en/ap-thailand-bangkok
  • Virtuálna prehliadka: https://www.youtube.com/watch?v=Q-RCvY4HK80

novy-obrazokNa zdravie! #SimivBangkoku 


Napíšte komentár