Cestovateľské Leháro – Gruzínsko

Pozor, pozor! Ďalšie cestovateľské Leháro je na obzore a tentokrát zamierime do Gruzínska. Hoci asi len mizivé promile Slovákov navštívilo túto neprebádanú krajinu, ktorej pohostinných ľudí, prírodu, či domáce vína môžu vychytené turistické destinácie iba závidieť, zvesti o nej sa doniesli až ku mne, a tak som v lete zamierila práve na pomedzie Európy a Ázie.

gruzinsko


Event -> https://www.facebook.com/events/1795370004071202/

Gruzínsko je pre cestovateľov exotikou a čo je výhoda, pomerne blízkou, ľahko dostupnou, relatívne bezpečnou a cenovo prijateľnou. Mňa sem prilákala najmä turistika. Nie však gruzínsky velikán Kazbeg ako by sa možno dalo čakať, ale oblasť Tušeti na severovýchode krajiny.

Prezentácia bude pre všetkých, ktorí by túto krajinu radi navštívili, alebo sa čo-to dozvedeli o živote v tomto odľahlom kúte sveta. Spomeniem  užitočné cestovateľské tipy, zaujímavosti z trekingu cez Kaukaz a najznámejšie turistické trasy. Prostredníctvom fotografií zamierim do dediniek na hranici s Čečenskom, hlavného mesta Tbilisi a vinárskej oblasti v blízkosti historického Sighanghi.

Ak máte konkrétne otázky, prosím pošlite mi ich na simi@tulajmesa.sk, aby som sa čo najlepšie pripravila ;)

Ďakujem za sharovanie eventu a pozvanie priateľov.  Teším sa na teba ☺


A inak, ak sa chceš o Gruzínsku dozvedieť viac už teraz, môj cestopis z Tušeti si môžeš prečítať tu.


Napíšte komentár