Burza starožitností na Červenom Kameni

Hrad Červený Kameň neďaleko dedinky Častá sa už tradične, niekoľkokrát do roka, mení na trhovisko všetkého starého, funkčného i nepoužiteľného, potrebného i zbytočného. Oprášeným veciam atmosféra dávnych čias vleje nový lesk a zašlú slávu. Ožívajú tu spomienky, rozprávajú sa dávne príbehy a dýcha história.  Návrat do čias minulých môže byť príjemným osviežením dnešných uponáhľaných dní. 

IMG_0210Originálny predajný pult, čo poviete?


Poklady z povaly

Nikdy neviete, čo tu nájdete! Starožitný nábytok, maľované taniere a zdobené misky od starej mamy z Horného Dubového, husle a fotoaparát po ujovi Jožovi (otcov prabratranec z druhého kolena), platne nesmrteľnej Edit Piaf a zbierku rozprávok Pavla Dobšinského. Dopredu upozorňujem, že „vychytávok ako zo starých rozprávok“ je tu neúrekom. Treba si vyhradiť polovicu soboty, aby ste ich stihli pookukávať všetky.

IMG_0194Valček na cesto, čajník, bábovkáreň a tanieriky – zariadiť si tu “staronovú” kuchyňu nie je problém

Kto skôr príde

Áno, áno na burzu starožitností podobne ako na trhovisko, si treba privstať, tie najlepšie „šmelinárske“ úlovky sa stratia skôr, ako by ste stihli do päť narátať. Do oka vám padne asi sto vecí naraz, treba však zachovať rozvahu a uvažovať triezvo. Inak sa nenazdáte a podobne ako ja, budete do polhodiny nových majiteľom starožitného rámu na obraz, asi troch kníh, petrolejovej lampy, kanvičky na čučoriedky a dámskeho kroju (nemohla som ho tam za 10€ predsa nechať).

IMG_0205Slnko hrialo, vánok vial a malý zajko sa veselo opaľoval


Zjednávajte, oplatí sa

Dohadovať, zjednávať a naťahovať sa čo i len o pár centov k burze starožitností patrí. Pri srdci vás bude hriať pocit z dobrej kúpy a radosť z toho, že vám zvýšilo na kávu a čokoládovú zmrzlinu. Tie si môže dopriať priamo v kaviarni na hradnom nádvorí, v tieni obrovského košatého stromu, ktorý je už stovky rokov overeným celoročným slnečníkom.

IMG_0196 Kto má rád vôňu starých kníh a zabudnuté príbehy, je na správnom mieste

Treba vidieť, treba zažiť

Aby ste zapadli do partie návštevníkov tohto podujatia, nemusíte byť ani vášnivým zberateľom odznakov či platí, ani ujo z antikvariátu. Úplne postačí, ak máte radi všetko slovenské, tradičné a ľudové. Príďte s priateľmi, či s rodinou a nechajte sa uniesť príjemnou atmosférou, krásnym prostredím Hradu Červený Kameň a zeleňou Malých Karpát.

IMG_0234Návštevníci opäť nesklamali, prišli ich stovky


Oplatí sa vedieť

  • Termíny podujatia

16. august, 13. september, 4. október, 18. október

  • Cena vstupného

Dospelý 3€, deti 1,50€

  • Organizátori vás privítajú v čase:

Od 7:30 do 13hod

 


1 komentár na Burza starožitností na Červenom Kameni

  1. Hosting Deutschland
    30. jún 2016 at 22:09 (3 roky dozadu)

    Cez vikend sa bude na Cervenom Kameni konat aj tradicna Burza starozitnosti. V sobotu 29. augusta si budete moct vypocut slacikovy koncert .

    Odpovedať

Napíšte komentár